prodejna zdravé výživy & jídelna

Vaříme Vám jinak, jíte zdravě

Prodejna

Bioteta má pro Vás tip na vánoční dárek!
Dárkový poukaz v hodnotách
200,00 - 300,00 - 500,00 - 1.000,00 Kč
na nákup v krámku Biotety. Stačí si jen vybrat! :-)

Bioteta zvolila oblíbenou značku Salus/Saloos největšího českého výrobce certifikované přírodní biokosmetiky! Přijďte si vybrat do krámku Biotety.! :-)

Salus/Saloos:
"Velmi si zakládáme na tom, že naše výrobky obsahují nejvyšší možný podíl čistých přírodních látek. Neobsahují syntetické parfemace, konzervanty ani barviva. Kosmetika nevyvolává alergické reakce a je vhodná pro všechny typy pleti."

www.saloos.cz

 

V prodejně Biotety můžete zaplatit platební kartou. Bioteta věří, že touto službou potěší své zákazníky.  
007 2

Bioteta má pro Vás jednu novinku! Srbský ječmenný slad, přírodní sladidlo.
Svým vzhledem, především tmavou barvou připomíná med. Můžete ho použít jako náhražku cukru v čaji nebo kávě, stejně jako kvalitní přísadu do koláčů, dortů nebo jako dochucovadlo běžných jídel. Způsobuje pomalejší nárůst hladiny cukru v krvi než bílý či hnědý cukr, proto je vhodný pro lidi, kteří chtějí udržovat hladinu glukózy v krvi v určitých mezích. Sacharidy, které obsahuje, jsou považovány za "dobré". Maltózy, glukózy a fruktózy jsou podobné těm, které obsahuje ječmen, oves a další celá zrna, a jsou lepší než čistá sacharóza (bílý rafinovaný cukr). Slad je bohatý na minerály - vápník, draslík, železo, hořčík, beta-karoten a vitamíny - provitamin A, vitamíny B1, B2, B4, B5, B6 a E (zajímavé je použití jako sirup uklidňující kašel). Pro své výživové hodnoty je doporučovaný dětem, těhotným ženám, sportovcům a rekonvalescentům. Glykemický index má hodnotu 42, je tedy vhodný pro diabetiky (bílý cukr - sacharóza má glykemický index 70, glukóza 100).
Přijďte si k Biotetě do prodejny pro svou sklenici tohoto vynikajícího sladu!

Bioteta má ve své nabídce potravin pro zdraví také kváskový chlebík (pekárna PIHa Hostouň) ve třech variantách:

  • malý bez semínek, 600 g za 23,00 Kč                                                              
  • velký bez semínek, 1.000 g za 34,00 Kč
  • malý se slunečnicovým semínkem, 550 g za 28,00 Kč           

Složení:
55 % žitná mouka
45 % pšeničná mouka
kvásek, sůl, kmín nebo slunečnicová semínka
bez mléka, cukru, vajec a droždí

Čerstvý chléb u Biotety vždy v pondělí, ve středu a v pátek

Uchováme ho buď v utěrce a nebo ještě lépe ve škrobových sáčcích – lze zakoupit v Biotetě - není to však plast, nýbrž škrob, který je plně rozložitelný a hlavně prodyšný. Bioteta tyto sáčky ráda používá nejen na chleba, ale i na zeleninu a další věci v ledničce. 

View the embedded image gallery online at:
http://bioteta.cz/index.php/prodejna2#sigFreeId9d75bae7a3

Ochutnejte!

Číst dál: Kváskový chléb

Vyzkoušejte koření pro (z)dravý kořínek, které pro Vás Bioteta objednala.

 

Koření pro (z)dravý kořínek

Složení: koriandr, římský kmín, hořčičné semínko, pískavice, kurkuma a kari

 

Podle čínské medicíny je pro naše středoevropské klima a stravování velice vhodná tato směs koření. Lze ji bez obav přidávat do každého jídla (do zeleniny, polévek, k masu apod.). Plní v organismu funkci katalyzátoru - urychluje a napomáhá trávení bez zatížení organizmu. Ochucuje jídlo, navozuje blahodárný pocit po jídle - bez nadýmání, tíže v žaludku a únavy. Dobře se po něm tráví a člověk se po takovém jídle cítí lehce.

A ještě jeden tip pro sladomily;).

Bioteta nabízí váženou sladovou čokoládu a také tyčinky ze sladové čokolády od společnosti Sladstar.

Aby si zákazníci mohli nakoupit na jednom místě, rozšířila Bioteta Fotografie 0045 2nabídku o zeleninu.  Sice není vše v biokvalitě, ale snažíme se sehnat to nejlepší, co momentálně na trhu je. Místo holandské zeleniny upřednostňujeme českou, ale je to někdy dost těžké...

Jak se Bioteta narodila

Byly, žily jednou dvě bláznivé holky, ale nebyly to holky bláznivé, byly to holky nemocné. A jak už to tak na světě bývá, nemocný pomoc hledá. A hledání to bylo tůůůůůůze dlouhé.
Na začátku hledaly pomoc u nejpovolanějších, poté u bylinkářů a babek kořenářek, aby na konci svého hledání došly k poznání, že od samého začátku zapomněly, ale úúúúúplně zapomněly na sebe. No přece, že hledat mají hlavně v sobě a očekávat také především od sebe. Jednoho krásného dne uzavřely s vlastním tělíčkem smlouvu na dobu určitou. Slíbily svému tělíčku, že už mu nebudou dávat to, co mu škodí, ale naopak jen to, co mu prospívá. A světe div se, ono to začalo fungovat.Pomalu, to se ví, ale začalo. Jenže tu byl další problém. Kde dobrůtky nakupovat. Všechno se to seběhlo nějak rychle, jako když v pohádce mávne kouzelným proutkem. A tak se 1. prosince památného roku 2009 narodila v Horšovském Týně Bioteta, kde si každý, kdo svému tělíčku chce dopřávat jen potraviny pro zdraví, může dobře nakoupit. A nejen to. Ty dvě bláznivé holky tady každému i poradí. To proto, že je to moc baví a že Bioteta je jejich srdeční záležitost. No a to už pro dnešek stačí. Nakonec jen, že příznivci zdravé, ale opravdu zdravé výživy, se mohou příště těšit na povídání o tom, co a jak jíst, abychom byli všichni jen a jen zdraví.
P.S. Smlouva na dobu určitou se protáhla na neurčito.

Otevírací doba:

Pondělí: 9.00–17.00
Úterý: 9.00–17.00
Středa: 9.00–17.00
Čtvrtek: 9.00–17.00
Pátek: 9.00–17.00
Sobota: 9.00–11.30
Neděle: Zavřeno

ROZVOZ JÍDEL:

Horšovský Týn a Domažlice

více zde: obědy

Jen jednu radost radostnou člověk ve světě sklízí a to radost z radosti cizí.