Vážení a milí bioteťáci a biotetky!
Drahuška, jakožto kuchařinka odpovědná, by Vám ráda sdělila několik informací ohledně skladby jídel, dochucování, používání surovin a zeleniny.

K našemu vaření používáme obiloviny, jako jsou jáhly, kroupy, celozrnná rýže, bílá rýže, špaldové kernoto, polenta, pohanka... Převážně v bio kvalitě. Dále luštěniny - různé druhy fazolí, čoček, hrách, sóju a zejména výrobky z ní jako je tofu v různých variantách, tempeh, dále jako náhradu živočišně bílkoviny některé rostlinné polotovary jako jsou robi plátky, oválky, sójové a tofu párky. Luštěniny a výrobky z nich jsou částečně také v bio kvalitě.

Zeleninu bereme v sezóně od p. Polívky z Litoměřic a od drobných místních malopěstitelů, takže bude v dobré kvalitě. V zimní době nakupujeme zeleninu v Kauflandu nebo ji odebíráme z místního velkoskladu v Horšovském Týně. Kvašenou zeleninu neboli fermentovanou s kvalitní mořskou solí nebo s umeoctem si vyrábíme samy a v různých variantách dle sezonní nabídky. Někdy také zakoupíme kvalitní kvašenou zeleniny od firmy Sunfood. Můžete si ji také zakoupit v naší prodejničce.
Každý den vaříme jedno kvalitní čerstvé jídlo, které neobsahuje mléčné výrobky, maso a vejce. A proč tak vaříme? Tak nějak podivně? Vracíme se zpátky k naším předkům, k našim kořenům. Ostatního běžného vaření je kolem nás dost a dost, tak proč nezkusit něco z jiného soudku. Chceme ukázat, že jíst se dá i jinak a člověk si může zároveň i pochutnat.
Aby jídlo námi připravené bylo chutné a zároveň pro vás zdravé, používáme na dochucování kvalitní suroviny jako je mořská sůl nejodidovaná, umeocet, shoyu, koření v bio kvalitě, bylinky, divokou zeleninu v bio kvalitě, fermentované výrobky jako je miso, koncetrovanou jablečnou šťávu, za studena lisované oleje, obilné slady a sirupy, semínka v bio kvalitě, ořechové pasty, sladovou čokoládu, sušené ovoce v bio kvalitě.

Biotetka Drahuška

 08042014691

Otevírací doba:

Pondělí: 9.00–17.00
Úterý: 9.00–17.00
Středa: 9.00–17.00
Čtvrtek: 9.00–17.00
Pátek: 9.00–17.00
Sobota: 9.00–11.30
Neděle: Zavřeno

ROZVOZ JÍDEL:

Horšovský Týn a Domažlice

více zde: obědy

Jen jednu radost radostnou člověk ve světě sklízí a to radost z radosti cizí.