Informace

Od listopadu nabízíme:

polévka (250 ml) 50 Kč

polévka – velká porce (500 ml) 65 Kč

hlavní jídlo (350 g) 115 Kč

menu (polévka 250 ml + hlavní jídlo 350 g) 130 Kč

 

Obaly na jídlo:

pěnový kelímek na polévku 5 Kč

menubox plastový 5 Kč

menubox z cukrové třtiny 10 Kč

Energie v tomto období je nejteplejší, nejaktivnější, jdoucí do všech stran. Nejaktivnějším orgánem tohoto období je srdce. Našim přístupem ho můžeme buď přirozeně posílít nebo naopak zatížit. Nadbytečné zahřívání pomocí jídla zevnitř v období největší horké přírodní aktivity může znamenat velkou a mnohdy až smrtící zátěž pro tento orgán.Množství tuku a živočišné stravy je v tomto období menší. Část zeleniny stále připravujeme na tuku, část bez něj. V létě prakticky nesmažíme nebo jen velmi zřídka a rozhodně ne v horkých dnech. Zeleninu připravujeme tepelně jen krátce, vzrůstá poměr syrové zeleniny. Denním doplňkem jídla jsou presované či syrové saláty, které připravujeme z jemnějších druhů zelenin a doplňujeme zeleninou krátce kvašenou. Podíl kořenové zeleniny je nižší než v ostatních ročních období a také nižší než jiné druhy zelenin. Hodně používáme naťovou zeleninu - všechny druhy natí (do vývarů nebo jiných složek stravy). Z obilovin dáváme přednost kukuřici a dlouhozrnné rýži natural. Jáhly a pohanku zařazujeme ve dnech, kdy je spíš zima a kombinujeme je s rýží nebo kukuřicí. Luštěninu podáváme denně v kombinaci s obilovinou v menším množství než v zimě. Častěji zařazujeme tofu, tempeh a čočku (zvlášť červenou). Restujeme a dusíme jen krátce (prakticky nepečeme), často používáme krátké blanšírování. Potrava je lehká, málo zahuštěná a hodně barevná.
Zdroj: Radost ze zdravých dětí, Vladimíra Strnadelová - Jan ZerzánFotografie 0016

Bioteta s nadšením oznamuje, že v její prodejně můžete již nyní zakoupit vybrané druhy úžasných přípravků firmy Energy. 

 

Také byste rádi nakupovali alespoň něco bez obalu a přispěli tak ke snížení množství plastů, které denně lidstvo produkuje? Nabízíme Vám možnost nakoupit v naší prodejně obiloviny (jáhly, čirok, ječmenné kroupy, pšeničný bulgur, jasmínovou bílou rýži, naturální rýži dlouhou i kulatou)

v bio kvalitě za zvýhodněnou cenu v množství od 1 kg do Vašich nádob nebo sáčků.

FotkyFoto 4411047 M

V nabídce Biotety nyní organické zubní pasty. Z 99% tvořeny přírodními složkami. Neobsahují SLS, SLEL, ftaláty, parabeny, fluorid, formaldehyd, těžké kovy, lepek, cukr, minerální oleje, složky živočišného původu a GMO.Zubní pasty

Bioteta má pro Vás tip na dárek!
Dárkový poukaz v hodnotách
200,00 - 300,00 - 500,00 - 1.000,00 Kč
na nákup v krámku Biotety. Stačí si jen vybrat! :-)

Skvělé vege pohoštění pro Vaši oslavu, večírek nebo posezení
ráda s láskou připraví Vaše Bioteta.
Další informace: 723 761 348 Drahuška

21544181 1157235784420769 4532911137849876870 o

FotkyFoto 9654894 SPříroda se budí, enegie stoupá, jde nahoru, vše je zelené, křehké a pružné. Stejný energetický náboj jako jaro mají naše játra, která jsou v tomto období na vrcholu a nejvíc se také očišťují. Jaro bylo vždy obdobím očisty - půstu. Je nezbytné, abychom ubrali tuku, snížili jeho podíl ve stravě. Nedáváme ho do všech složek stravy, část zeleniny však stále na tuku připravujeme. Zvýšíme podíl zeleniny, zvláště zelené (naťová zelenina). Občas můžeme přidat menší množství naklíčených luštěnin. Lehce zvýšíme podíl syrové zeleniny, podáváme více krátce blanšírovaného salátu a zvyšujeme i podíl krátce kvašené zeleniny. Zařazujeme také divokou zeleninu - kopřivy, pampelišky, sedmikrásky, podběl, bršlici a další. Podáváme je syrové nebo krátce tepelně upravené. Ubíráme pohanku a postupně začneme zařazovat kukuřici, podíl obou obilovin je zhruba 1:1. Nejvíce používáme rýži, začneme nahrazovat kulatou dlouhozrnnou. Obecně je strava odlehčená a konzumuje se v menším množství.

Zdroj: Radost ze zdravých dětí, Vladimíra Strnadelová - Jan Zerzán

Sem počítáme již pozdní léto a následný podzim. V pozdním létě vládnou trávicí orgány - žaludek, slezina a slinivka břišní. Podzim je pak doménou plic. V tomto období vytváříme zásoby na zimu, a to jak v našich spížích a sklepech, tak v našem těle. Neměli bychom však zatížit naše zažívání nevhodnou stravou, neboť pak vznikají přebytky, které se usazují v plicích, což může mít za následek nemoci tohoto orgánu v podzimních a zimních měsících.

Číst dál: Podzim

Otevírací doba:

Pondělí: 9.00–17.00
Úterý: 9.00–17.00
Středa: 9.00–17.00
Čtvrtek: 9.00–17.00
Pátek: 9.00–17.00
Sobota: 9.00–11.30
Neděle: Zavřeno

ROZVOZ JÍDEL:

Horšovský Týn a Domažlice

více zde: obědy

Jen jednu radost radostnou člověk ve světě sklízí a to radost z radosti cizí.